Cięcie wodą waterjet | Elementy zestawu waterjet
21835
page-template-default,page,page-id-21835,page-child,parent-pageid-20715,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Elementy zestawu waterjet

Waterjet nie mógłby działać bez kilku istotnych elementów. Najważniejsze z nich zawarliśmy na poniższych stronach. Techjet przykłada olbrzymią wagę, by oferowane przez nas elementy były jak najbardziej kompatybilne z satysfakcją klienta.

Pompa wysokiego ciśnienia

Pompa to urządzenie, w którym woda uzyskuje ultra wysokie ciśnienie będące niezbędnym dla całej technologii cięcia wodą. W ofercie Techjet znajdują się pompy wzmacniaczowe, pozwalające uzyskać naprawdę wysokie ciśnienie wody, jednocześnie cechując się znaczną ekonomicznością, jednoznacznie wpływając na niskie koszty jednostkowe pracy maszyny do cięcia wodą.

Techjet dostarcza wiele wariantów pomp ultra wysokiego ciśnienia. Różnią się one przede wszystkim mocą: w ofercie znajdują się pompy od 40 do nawet 100HP, które potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Wycinarka wodna

Wycinarka wodna to podstawowy element całego zestawu waterjet, wszak bez niej nie byłoby mowy o cięciu wodą. Techjet oferuje maszyny do cięcia wodą bazując na sprawdzonych rozwiązaniach odlewanego korpusu, przodując w zastosowaniach użytecznych konstrukcji jednoramiennych. Najważniejszym elementem samej maszyny waterjet jest głowica tnąca. To właśnie w niej znajdują się części odpowiedzialne za zaistnienie cięcia abrazyjnego: kryza, komora miksująca i dysza. Konfiguracja wymiarów tych elementów maszyny do cięcia wodą to indywidualna kwestia każdego zleconego cięcia – elementy te powinny być dopasowane w zależności od parametrów materiału, kształtu, jakości, itd. W doborze odpowiednich pomoże przede wszystkim dostarczane wraz z waterjetem Techjet oprogramowanie.

Stół roboczy

Stół roboczy maszyny do cięcia wodą to de facto wanna wypełniona wodą, na górze której znajduje się kratownica służąca do umieszczania na niej ciętych materiałów. Do wanny trafia woda, zużyte w procesie cięcia wodą ścierniwo oraz opiłki ciętego materiału.

W ofercie Techjet znajdują się stoły robocze w wielu wariantach od najmniejszych: 1300 mm na 1300 mm do nawet 5600 mm na 12600 mm.

System dostarczania ścierniwa

System dostarczania ścierniwa to urządzenie, które pozwala na zużywanie dokładniej takiej ilości ścierniwa (garnetu), jakiej tylko potrzebujesz. Techjet w swoich maszynach do cięcia wodą stosuje sprawdzone rozwiązania, które pozwolą zapewnić, że proces cięcia wodą będzie jeszcze łatwiejszy i efektywniejszy.

Oprogramowanie

W naszych maszynach CNC dużą wagę przywiązujemy do dostarczanego razem z nimi oprogramowania. Stawiamy na sprawdzone, dedykowane specjalnie do wykorzystywanej technologii programy komputerowe. Wieloletnie doświadczenie przy procesach cięcia wodą właścicieli i pracowników Techjet, a także trwała współpraca z dostawcami oprogramowania sprawiły, że z pełną świadomością możemy uznać dostarczane oprogramowanie jako jeden z największych atutów naszych waterjetów.

Zastosowana technologia informatyczna w połączeniu z wytrzymałym komputerem przemysłowym sprawia, że waterjet-y Techjet są nie tylko ekonomiczne, ale także i praktycznie niezawodne. Intuicyjne oprogramowanie, którego obsługi uczymy na specjalnie przygotowanych szkoleniach zapewnia, co potwierdzają liczni operatorzy używający maszyny do cięcia wodą Techjet, że praca może być tylko przyjemnością.