Cięcie wodą waterjet | Zastosowanie technologii waterjet
21840
page-template-default,page,page-id-21840,page-child,parent-pageid-20715,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Zastosowanie technologii waterjet

Technologia waterjet jest użyteczna w wielu branżach przy obróbce praktycznie każdego dostępnego materiału. Zdecydowanie łatwiej będę wskazać, z którymi materiałami obrabiarka wodna sobie nie poradzi, niż wskazywać na pełną listę tych, które nie sprawią jej najmniejszego problemu. Z doświadczeń firmy Techjet oraz naszych klientów wynika, że niemożliwym jest, by za pomocą wody przeciąć diament, a także, ze względu na właściwości, problematycznym jest obróbka w szkle hartowanym, które w momencie wbicia strugi hydro-ściernej rozpada się na kawałki.

Wśród branż, gdzie technologia waterjet znalazła największą liczbę zwolenników wymienia się następujące:

Kamień, szkło i ceramika

Przedsiębiorcy działający w tej branży wykorzystują waterjet-y Techjet do tworzenia, z pozoru zwykłej obróbki w kamieniach naturalnych, poprzez tworzenie skomplikowanych wzorów w szkle, czy wykonując fazowanie płyt ceramicznych, a kończąc na tworzeniu skomplikowanych, często zapierających dech w piersiach, mozaik lub rozet.

Przemysł motoryzacyjny, lotniczy i kosmiczny

Producenci, wykorzystują waterjety zarówno w produkcji elementów silników i skomplikowanych podzespołów z metali, elementów konstrukcyjnych czy też elementów zewnętrznych. Co ciekawe, pierwsze waterjety pojawiły się właśnie w przemyśle kosmicznym. Dzisiaj Techjet oferuje Ci tę, niegdyś praktycznie niedostępną technologię do wszelkich zastosowań.

Produkcja maszyn i urządzeń

Waterjety Techjet doskonale sprawdzają się w przypadku zarówno krótko jak i wielkoseryjnych produkcji przemysłowych. Abrazyjne cięcie wodą znajdzie zastosowanie w przypadku obróbki stali, metali kolorowych lub polimerów. Co szczególnie ważne, wykonane przy użyciu obrabiarki wodnej, elementy maszyn nie stracą swoich właściwości, ponieważ obróbka hydro-ścierna nie wpływa w żaden sposób ze względu na relatywnie niską temperaturę pracy.