Cięcie wodą waterjet | Zalety cięcia wodą
19153
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19153,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Zalety cięcia wodą

Poznaj technologię waterjet
Kilka słów o technologii
Na czym polega cięcie wodą?

Technologia waterjet opiera się na numerycznym sterowaniu strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem nad powierzchnią poddawanego obróbce materiału. Obecnie pompy stosowane w usługowym cięciu wodą wytwarzają zazwyczaj do 4000 barów.

Uzyskana w ten sposób ogromna energia kinetyczna umożliwia przecinanie nawet najtwardszych tworzyw jak granit, tytan czy karbin. Dzięki temu, w odróżnieniu od lasera i plazmy, nie ogranicza się do materiałów ulegających spalaniu czy topnieniu.

p

Wiele zalet, nieskończona ilość zastosowań

Cięcie wodą jest najbardziej precyzyjną techniką kształtowania kamienia, płytek ceramicznych, a także gresu i porcelany. Często stosowane jest przy obróbce metali (aluminium, stali, miedzi, brązu, mosiądzu, platyny, srebra, złota i in.), a także kompozytów, szkła kwarcowego, zwykłego, luster i pleksiglasu. Wodą obrabiać można też pianki, gumy, PET, wełnę mineralną, materiał poliuretanowe, poliamidy, PCV, poliwęglany i wiele innych.

Przewagi waterjeta nad innymi technologiami

SWOBODA

Wycinamy dowolne kształty praktycznie w dowolnych materiałach - takiej wolności nie daje żadna inna technologia.

SZYBKOŚĆ

Krótki czas przygotowania cięcia sprawia, że to bardzo opłacalna metoda produkcji krótkich serii i pojedynczych elementów.

EKONOMIA

Mniejsze zużycie materiału dzięki wąskiej szczelinie cięcia i możliwości optymalnego upakowania elementów na arkuszu.

KOMFORT

Technologia bezpieczna dla materiału - bez podgrzewania i zmiany właściwości, bez naprężeń czy mikropęknięć.

EKOLOGIA

Czysta woda i piasek zamiast gazów szkodliwych dla środowiska, odpady w postaci gruzu, bez pylenia.